Daily Grind

Daily Grind

DOKŁADNIE 6 LAT TEMU BOBBY SHMURDA I GS9 ZOSTALI ARESZTOWANI W NOWYM JORKU

G-Stone 90’s to gang będący odłamem Cripsów, okupujący głównie nowojorski Brooklyn. Ich największym wrogiem są jak wiadomo wszyscy Bloodsi, jak również gang BMW – Brooklyn’s Most Wanted oraz ekipa 6 Tre Outlaw Gangster Disciples z dzielnicy Flatbush. G-Stone Crips trzymają się tylko z haitańczykami z gangu Zoe Pound, a w szczególności z H-Mob.

Bobby Shmurda, Rowdy Rebel i pozostała część grupy GS9 jest bezpośrednio powiązana z gangiem. Wieczorem, 17 grudnia 2014 roku nowojorska policja wjechała do legendarnego Quad Studio – tak, jest to to samo miejsce gdzie został postrzelony 2Pac. Grupa Bobby’ego była prześwietlana od dłuższego czasu. Shmurda twierdzi, że tajniacy przychodzili na jego koncerty i m.in. byli też na widowni kiedy występował w programie Jimmy Fallona. W momencie w którym wszyscy radośnie flexowali się w na sesji nagraniowej w studio i udostępniali relacje na instagramie, policja, która cały czas bacznie obserwowała poczynania grupy, postanowiła uderzyć i zawinąć wszystkich na raz. Sha Money XL, znany producent muzyczny powiązany z 50 Centem, który był tego wieczora w studio, mówił w wywiadzie, że kiedy do budynku wpadli policjanci wszyscy zaczęli spierdalać w popłochu. Budynek był otoczony więc chowali się w każdym możliwym miejscu. Podobno Rowdy Rebela znaleziono dopiero o 7 rano. W sumie aresztowano 15 osób.

Wschodząca gwiazda nowojorskiego rapu, twórca ogromnego hitu “Hot Nigga” – Bobby Shmurda aresztowany przez policję – tak brzmiały wszystkie nagłówki gazet i newsy w serwisach informacyjnych. Pierwsze doniesienia mówimy, iż Shmurdzie grozi nawet 25 lat więzienia.

Wytwórnia Epic Records próbowała odciągnąć Shmurdę od życia ulicznego. Wynajęli dla niego mieszkanie w Fort Lauderdale na Florydzie i próbowali zmusić go do pracy z Los Angeles. Niemniej jednak raper zawsze lądował w dzielnicy Brownsville na Brooklynie gdzie dorastał.

GS9 starano się pogrążyć w przestępstwach narkotykowych, jednak jak twierdzili obrońcy, podczas przeszukań nie znaleziono żadnych zapasów narkotyków, żadnych opakowań ani żadnej gotówki. Znaleziono jednak tyle ile trzeba, żeby posadzić wszystkich w puszce. Gdy zbliżał się dzień procesu padła jeszcze jedna propozycja, najbliższy współpracownik i przyjaciel Bobby’ego – Rowdy Rebel miał dostać 12 lat, Bobby 5, prokurator zaproponował Rowdy’emy zbicie wyroku na 7 jeśli Bobby weźmie dodatkowe 2 lata. Shmurda tak podsumował to w późniejszym wywiadzie:

„They said the only way they’ll give him seven is if I took seven too. So, you know, I had to take one for the dawgs.”

Ten gest dostrzegło wielu raperów przebywających na wolności i kiedy Bobby opuści puchę będzie miał prawdopodobnie dożywotni street credit.

Shmurda ma opuścić więzienie w grudniu 2021 roku.

Podsumowując wieczór 17 grudnia 2014 roku;

69 – ilość łącznych zarzutów postawionych wszystkim członkom grupy

14 – „strzały w kolano” które zafundował kolegom Bobby w numerze „Hot Nigga”

15 – aresztowane osoby powiązane z GS9

13 – osoby skazane w sprawie

21 – znalezione pistolety – oczywiście niezarejestrowane

57 – zarzuty związane z posiadaniem broni

24 – sytuacje w których członkowie GS9 byli oskarżeni o użycie broni palnej

16 – zarzuty próby usiłowania morderstwa drugiego stopnia

2 – zarzuty morderstwa drugiego stopnia

4 miliony dolarów – łączna kaucja wyznaczona za Bobby Shmurdę i Rowdy Rebela